Co dalej po reanimacji?

 

  • Jeśli użyłeś AED, nie odklejaj elektrod. Dzięki temu AED będzie nadal monitorować akcję serca
    - nawet w drodze do szpitala.
  • Elektrody są „jednopacjentowe”, nie – jednorazowe. W AED może nastąpić kolejne wyładowanie elektryczne, jeśli urządzenie wykryje ponowne zaburzenia rytmu serca.
  • Obserwuj i nadzoruj chorego do czasu, gdy zajmie się nim lekarz.
  • Przekaż znane szczegóły zdarzenia (czas reanimacji, czy poprzedzał ją ból, itp.) oraz dane personalne poszkodowanego zespołowi karetki.
  • Jeśli użyłeś AED, każdorazowo wymień elektrody, rękawiczki i maseczkę do wentylacji „usta-usta” na nowe.Zdezynfekuj i umyj ręce i użyty sprzęt.  
  • Zgłoś zdarzenie i wynik prowadzonej przez Twój zespół reanimacji mailowo: [email protected].

 

 

 

 

 

 

 

 

 

<<<  Reanimacja z AED   Reanimacja nieskuteczna - co dalej? >>>

 
Znajdź najbliższy Automatyczny Defibrylator (AED):
 

Dlaczego „Ratuj z sercem”?
< >
 

Nazwa i logo projektu


„Ratuj z sercem” oznacza: z zaangażowaniem, poświęcając własne siły i czas. Nazwaliśmy tak projekt, chcąc pokazać wysiłek wielu ludzi, instytucji, których celem jest pomoc chorym po zatrzymaniu akcji serca. Logo projektu stanowi symbol połączonych serc.

Cele i wartości


Nasz cel to nakreślenie MAPY ukazującej umiejscowienie wszystkich automatycznych defibrylatorów  AED w POLSCE  oraz odzwierciedlającej i stymulującej aktywność społeczną. Bliskie Wam lokalizacje  AED  oraz zamieszczone algorytmy mają sprawić by  resuscytacja  była prosta i skuteczna  Ostateczny rezultat:  skuteczniejszy system ułatwiajacy defibrylację  i resuscytację w kazdym miejscu zatrzymania krażenia.           "Kto ratuje jedno życie..... ratuje Cały Swiat" 

Zastrzeżenie prawne

Informacje zamieszczone na stronie internetowej nie stanowią profesjonalnej porady medycznej.  W żadnym wypadku treści edukacyjne  zamieszczone na stronie internetowej nie mogą zastąpić certyfikowanego szkolenia . Wszelkie informacje o AED zamieszczone na stronie internetowej zostały przedstawione w dobrej wierze z zachowaniem najwyższej staranności, jednakże dane pochodzą z wielu źródeł i mogły ulec zmianie, stąd autorzy MAPY AED i strony RzS nie ponoszą  odpowiedzialności za kompletność i rzetelność zamieszczonych informacji. RzS zastrzega sobie prawo zmiany zawartości strony internetowej w każdym czasie i w dowolnym zakresie bez uprzedniego zawiadomienia i nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek konsekwencji wynikające z dokonanych zmian.  Korzystanie z treści merytorycznej i graficznej jest bezpłatne, lecz wymaga uzyskania zgody autorów  i zaznaczenia źródła.

.