Informacje dla potencjalnych uczestników szkoleń

Naszym zdaniem, wskazane jest kontynuowanie pomysłu prowadzenia podstawowych szkoleń
z reanimacji z użyciem AED już od najmłodszych lat. Korzystne byłoby powszechne szkolenie prowadzone np. podczas zajęć z pierwszej pomocy dla kierowców. Szkolenia powinny być fachowo przygotowane i mieć dużą część praktyczną.

Na właściwie przeprowadzonym kursie:
• nauczysz się, jak prawidłowo obsługiwać AED,
• poznasz ogólne zasady rozpoznawania zagrożenia życia, pierwszej pomocy
i powiadamiania służb ratunkowych,
• poznasz i przetestujesz swój typ AED przy użyciu elektrod treningowych.

Pamiętaj, że dopiero szkolenia powtarzane cyklicznie (co 6-12 miesięcy) są podstawą sukcesu przeprowadzania reanimacji przy użyciu AED.
Im większa grupa osób potrafi obsługiwać AED, tym większa szansa jego zastosowania.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

<<<  Kto ratuje z AED?   |  Dla firm szkolących z użycia AED >>>

 
Znajdź najbliższy Automatyczny Defibrylator (AED):
 

Dlaczego „Ratuj z sercem”?
< >
 

Nazwa i logo projektu


„Ratuj z sercem” oznacza: z zaangażowaniem, poświęcając własne siły i czas. Nazwaliśmy tak projekt, chcąc pokazać wysiłek wielu ludzi, instytucji, których celem jest pomoc chorym po zatrzymaniu akcji serca. Logo projektu stanowi symbol połączonych serc.

Cele i wartości


Nasz cel to nakreślenie MAPY ukazującej umiejscowienie wszystkich automatycznych defibrylatorów  AED w POLSCE  oraz odzwierciedlającej i stymulującej aktywność społeczną. Bliskie Wam lokalizacje  AED  oraz zamieszczone algorytmy mają sprawić by  resuscytacja  była prosta i skuteczna  Ostateczny rezultat:  skuteczniejszy system ułatwiajacy defibrylację  i resuscytację w kazdym miejscu zatrzymania krażenia.           "Kto ratuje jedno życie..... ratuje Cały Swiat" 

Zastrzeżenie prawne

Informacje zamieszczone na stronie internetowej nie stanowią profesjonalnej porady medycznej.  W żadnym wypadku treści edukacyjne  zamieszczone na stronie internetowej nie mogą zastąpić certyfikowanego szkolenia . Wszelkie informacje o AED zamieszczone na stronie internetowej zostały przedstawione w dobrej wierze z zachowaniem najwyższej staranności, jednakże dane pochodzą z wielu źródeł i mogły ulec zmianie, stąd autorzy MAPY AED i strony RzS nie ponoszą  odpowiedzialności za kompletność i rzetelność zamieszczonych informacji. RzS zastrzega sobie prawo zmiany zawartości strony internetowej w każdym czasie i w dowolnym zakresie bez uprzedniego zawiadomienia i nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek konsekwencji wynikające z dokonanych zmian.  Korzystanie z treści merytorycznej i graficznej jest bezpłatne, lecz wymaga uzyskania zgody autorów  i zaznaczenia źródła.

.